Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy – Prawo o stowarzyszeniach oraz niektórych innych ustaw »

 

Uchwalona przez Sejm w dniu 25 września 2015 roku Ustawa stara wyjść naprzeciw zgłaszanym od lat przez organizacje pozarządowe postulatom zmian prawnych ułatwiających zakładanie i funkcjonowanie korporacyjnych osób prawnych jakimi są stowarzyszenia. W pracach nad jej tworzeniem oraz procedowaniem aktywnie uczestniczył Prezes Stowarszyszenia Doradców Prawnych.
2015-10-26       Autor: red


Stałe zlecenie sprawdza się w praktyce »

Od dłuższego czasu przepis art. 87 § 1 kodeksu postępowania cywilnego umożliwia nie tylko adwokatom i radcom prawnym reprezentację swoich klientów przed sądem. Mimo licznych problemów w początkowej fazie stosowania tej regulacji sądy wychodzą obecnie (przy prawidłowo sporządzonej umowie stałego zlecenia) naprzeciw ustanawianym pełnomocnikom procesowym.


2015-04-02       Autor: red


Zarejestrowanie kolejnych oddziałów SDP »
Szanowni Członkowie i sympatycy SDP!!!

Z radością pragniemy Was poinformować o zarejestrowanie powołanych dwóch kolejnych Oddziałów Naszego Stowarzyszenia za granicą
 
- o/Nowy Jork
 - o/Vancouver.
 
Mamy nadzieję , że rejestracja oddziałow w krajach o innym systemie  wymierzania sprawiedliwości (ang. equity - słuszność) opartym na na podstawie zasad: conscience - sumienia,fairness - uczciwości i justness - sprawiedliwości, oraz orzekanie sądu zgodnie z własnym sumieniem i poczuciem zdrowego rozsądku pozwoli na popoularyzację innego spojrzenia na sposób stanowienia Prawa.

2015-03-23       Autor: Zarząd


Teatr sprawiedliwości: aktorzy i kulisy - Marek Ostrowski »
 Marek Ostrowski z dziennikarską wnikliwością przygląda się całemu systemowi i wszystkim aktorom wymiaru sprawiedliwości: zbrodni i karze, sędziom, prokuratorom, adwokatom. Stawia pytania o to co warto zmienić a co tylko usprawnić w systemie, żeby zbliżyć choćby zbliżyć się do zaspokojenia powszechnej potrzeby sprawiedliwości. Swoje przemyślenia buduje na przykładach z polskiej wokandy, sięga też do spraw i zdarzeń z Europy i Ameryki. 
2015-03-16       Autor: red


AKTUALIZACJA ADRESÓW E-MAIL »
Szanowni Członkowie Stowarzyszenia Doradców Prawnych - prosimy o przesłanie aktualnych ardesów e-mail. Od kilku miesięcy przesyłamy informację dla Członków oraz comiesięczny Newsletter. Osoby, które ich nie otrzymują żadnych wiadomości od Stowarzyszenia proszonę są o przesłanie swojego aktualnego adresu e-mail do kontaktu.
2015-01-12       Autor: red


Współpraca »
Uprzejmie informujemy, iż Stowarzyszenie Doradców Prawnych rozpoczęło współpracę z Bartosz – Burdiak Kancelarią Radców Prawnych oraz Joanną Bacior Kancelarią Radcy Prawnego. 
2015-01-09       Autor: red


Bezpłatne konsultacje prawne w woj. Zachodniopomorskim - NOWOŚĆ »
 Stowarzyszenie Doradców Prawnych infromuje o bezpłatnych konsultacjach prawnych w woj. Zachodniopomorskim.
2015-01-05       Autor: red


Prezydent skierował do Sejmu projekt noweli o stowarzyszeniach »
W poniedziałek Prezydent Bronisław Komorowski podpisał projekt nowelizacji ustawy o stowarzyszeniach i skierował  go do Sejmu. W uroczystym podpisaniu dokumentu brał udział członek zespołu tworzącego projekt zmian Prezes Stowarzyszenia Doradców Prawnych Tomasz Bujak

2014-12-15       Autor: red


Prove it PL! »
Przedstawicielka Stowarzyszenia Doradców Prawnych weźmie udział w szkoleniu "Prove it PL!" Celem głównym projektu „Prove it PL! - narzędziem podnoszenia wiedzy i umiejętności liderów NGO’s” jest stworzenie trwałych podstaw dla wzmocnienia potencjału organizacji pozarządowych, ich wiarygodności i profesjonalizacji wobec partnerów publicznych i prywatnych.
2014-10-16       Autor: red


V Kiermasz w Parku Praskim »
Stowarzyszenie Doradców Prawnych wzięło udział w piętej edyzji Kiermaszu zlepszejpolki.pl. Zapraszamy do obejrzenie foto-relacji z Kiermaszu.
2014-09-13       Autor: red