Witamy w naszym serwsie

DZIENNIK www.doradcyprawni.org

Doradca Prawny - nowoczesny prawnik

Doradcy prawni to wolnorynkowi prawnicy. Oferują usługi prawnicze w rynkowych cenach. Nie informują jedynie o treści przepisów, które dziś każdy może znaleźć w internecie, ale wskazują Klientowi konkrente rozwiązanie problemu. Klienci cenią sobie wspołpracę z doradcami prawnymi. Liczba doradców dynamicznie rośnie: w 2005 roku wynosiła około 5 tysięcy, w 2011 roku - ponad 20 tysięcy.

Czytaj więcej »

AktualnościOdpis KRS jest aktualny, gdy dane w nim zawarte są aktualne »
Dzięki takiemu podejściu do kwestii formalnych oszczędzamy czas, środki finansowe i energię, którą można przeznaczyć na działania statutowe organizacji, odchodzimy również od praktyki tworzenia zbędnych dokumentów.
2012-03-26       Autor: red


Doradcy prawni kierują wniosek do Trybunału Konstytucyjnego »
Prawnicy Stowarzyszenia Doradców Prawnych pracują nad wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego. Chcą aby Trybunał przyjrzał się przepisom, które "upośledzają zawodowo" doradców prawnych kosztem korporacji prawniczych.
2012-03-20       Autor: red


Tarnów: Ofiary przemocy bez pomocy? »
Ofiary przemocy z Tarnowa i okolic skarżą się na brak możliwości uzyskania bezpłatnego zaświadczenia lekarskiego o przyczynach i rodzaju uszkodzeń ciała związanych z użyciem przemocy w rodzinie.
2012-03-19       Autor: Łukasz Karaś


Wspólnoty mieszkaniowe: upoważnienia blankietowe niezgodne z prawem »
W ocenie Sądu Apelacyjnego w Krakowie nie jest dopuszczalne udzielanie blankietowych upoważnień do wydatkowania środków z funduszu remontowego.
2012-03-16       Autor: Łukasz Karaś


Kapitał intelektualny jako składnik majątkowy przedsiębiorstwa »
Pojecie „kapitał intelektualny” nie zostało jednoznacznie zdefiniowane. Przyjmuje się, iż elementami kapitału intelektualnego przedsiębiorstwa są m.in.: marka, wiedza, technologie, know-how, patenty, prawa autorskie, ale także lojalność klientów, kanały dystrybucji czy tajemnica handlowa.
 
2012-03-15       Autor: Maciej M. Priebe


Zaproszenie do współpracy »
Dziennik doradcyprawni.co wychodząc na przeciw oczekiwaniom społecznym, tworzy forum do ujawniania nieprawidłowości w działalności szeroko rozumianej administracji państwowej.
2012-03-12       Autor: zarzad


Dyskusja na temat deregulacji zawodów w Polsce »
 W dniu 6 marca 2012 r. w siedzibie Telewizji Polskiej S.A. odbyła się w programie „Kawa czy Herbata?” dyskusja na temat deregulacji zawodów w Polsce.
2012-03-09       Autor: red


Powrót do projektu »
PiS powraca do projektu ułatwiajającego magistrom prawa dostęp do zawodów prawniczych - zapowiedział szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. PiS chce wprowadzenia zawodu tzw. prawnika certyfikowanego.
2012-02-29       Autor: red


Pozaaplikacyjne drogi do zawodu radcy prawnego zgodne z Konstytucją »
Trybunał Konstytucyjny uznał zgodność z Konstytucją przepisów umożliwiających nabycie tytułu radcy prawnego bez odbywania aplikacji.
2012-03-09       Autor: red


Informacja dot. Dawida Kokota »
Informujemy, że Pan Dawid Kokot, który podaje się jako Członek Stowarzyszenia Doradców Prawnych nie jest Członkiem Naszego Stowarzyszenia.
2012-02-28       Autor: red

Pozostałe aktualności