Witamy w naszym serwsie

DZIENNIK www.doradcyprawni.co

Doradca Prawny - nowoczesny prawnik

Doradcy prawni to wolnorynkowi prawnicy. Oferują usługi prawnicze w rynkowych cenach. Nie informują jedynie o treści przepisów, które dziś każdy może znaleźć w internecie, ale wskazują Klientowi konkrente rozwiązanie problemu. Klienci cenią sobie wspołpracę z doradcami prawnymi. Liczba doradców dynamicznie rośnie: w 2005 roku wynosiła około 5 tysięcy, w 2011 roku - ponad 20 tysięcy.

Czytaj więcej »

AktualnościPełnomocnik przy likwidacji stłuczki »
Sąd Najwyższy, uchwałą z 13 marca 2012 r. (sygn. III CZP 75/11), potwierdził, że poniesiony na etapie likwidacyjnym (przedsądowym) koszt ustanowienia pełnomocnika może być uznany za szkodę majątkową.
2012-05-30       Autor: red


Spotkanie w Instytucie Spraw Publicznych »
21 maja 2012 roku w Istytucie Spraw Publicznych odbyła się debata o otwarciu zawodów prawniczych, w której wziął udział Prezes SDP - Tomasz Bujak.
2012-05-22       Autor: red


Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach »
Przedstawiciele Stowarzyszenia Doradców Prawnych oraz eksperci IPGIRK wzięli udział w IV Europejskim Kongresie Gospodarczym, który odbył się w dniach 14-16 maja 2012 roku w Katowicach.
2012-05-16       Autor: red


STOWARZYSZENIE DORADCÓW PRAWNYCH w OFOP »
Stowarzyszenie Doradców Prawnych z dniem 9 maja 2012 roku zostało Członkiem Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.
2012-05-15       Autor: red


SDP w Aachen »
Stowarzyszenie Doradców Prawnych w maju wzięło udział w Konwencie Organizacji Polskich w Niemczech, który odbył się w Aachen w Niemczech.
2012-05-05       Autor: red


Stałe zlecenie »
Osoba bez uprawnień adwokackich czy radcowskich może tego samego dnia podpisać z klientem umowę stałego zlecenia i wziąć od niego pełnomocnictwo do prowadzenia sprawy sądowej.
2012-03-31       Autor: red


Doradca prawny razem z adwokatem i radcą prawnym w sądzie »
Platforma Obywatelska zamierza wprowadzić w życie ustawę o świadczeniu czynności prawnych. Jej przepisy umożliwiłyby absolwentom studiów prawniczych reprezentowanie swoich klientów w sprawach cywilnych na takich samych zasadach jakie dotyczą dziś adwokatów i radców prawnych.
2012-05-01       Autor: red


Dostęp do zawodu radcy prawnego bez złożenia egzaminu »
Zdaniem Trybunału Konstytucyjnego przepisy umożliwiające dostęp do zawodu radcy prawnego bez złożenia egzaminu radcowskiego sędziom, prokuratorom i notariuszom są zgodne z konstytucją.
2012-03-31       Autor: red


Ustawa Deregulacyjna »
W związku z udziałem Stowarzyszenia Doradców Prawnych w konsultacjach społecznych dotyczących projektu tzw. Ustawy deregulacyjnej zapraszamy wszystkich Członków do czynnego udziału oraz nadsyłania propozycji i opinii dotyczących komentowanej ustawy na adres zarzad@doradcyprawni.org

2012-03-28       Autor: red


Odpis KRS jest aktualny, gdy dane w nim zawarte są aktualne »
Dzięki takiemu podejściu do kwestii formalnych oszczędzamy czas, środki finansowe i energię, którą można przeznaczyć na działania statutowe organizacji, odchodzimy również od praktyki tworzenia zbędnych dokumentów.
2012-03-26       Autor: red

Pozostałe aktualności