Witamy w naszym serwsie

DZIENNIK www.doradcyprawni.org

Doradca Prawny - nowoczesny prawnik

Doradcy prawni to wolnorynkowi prawnicy. Oferują usługi prawnicze w rynkowych cenach. Nie informują jedynie o treści przepisów, które dziś każdy może znaleźć w internecie, ale wskazują Klientowi konkrente rozwiązanie problemu. Klienci cenią sobie wspołpracę z doradcami prawnymi. Liczba doradców dynamicznie rośnie: w 2005 roku wynosiła około 5 tysięcy, w 2011 roku - ponad 20 tysięcy.

Czytaj więcej »

AktualnościCzy OZE podzieli los ustaw kończących w tzw zamrażarce? »
Zapraszamy do zapoznania się za stanowiskiem Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej w sprawie prac nad projektem ustawy o odnawialnych źródłach energii.

2012-11-28       Autor: red


Koniec korporacji »
Zdaniem prof. Michała Kuleszy, radcy prawnego kończy się era samorządów prawniczych. Profesor twierdzi, że to kampania polityków przeciwko korporacjom prawniczym. Prof. Kulesza nie zauwazył jednak, że to właśnie Parlamentarzyści zbudowali potęgę powołanej w czasie stanu wojennego korporacji Radców Prawnych, co rusz nadając jej nowe uprawnienia w kolejnych przywilejach ustawowych.  KONIEC KORPORACJI JEST BLISKI, ALE Z INNEGO POWODU NIZ PRZEDSTAWIA PAN PROFESOR. Młodzi ludzie chcą swoim profesjonalizmem, poprzez specjalizację kreować nowy wizerunek prawnika - specjalisty.
2012-11-28       Autor: red


Korzystniejsze warunki ubezpieczenia OC dla Doradców Prawnych »
Prezes Stowarzyszenia Doradców Prawnych informuje, że ofertę ubezpieczenia z tytułu wykonywania zawodu udało się wynegocjować z AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.
2012-11-26       Autor: red


Urlop rodzicielski – lek na całe zło? »
Pod koniec 2012 roku rząd rozpoczął zmasowaną akcję uszczęśliwiania przyszłych rodziców – a w szczególności przyszłych mam, bo przecież „ktoś” musi zarabiać na potrzeby nowonarodzonego Szczęścia.
2012-11-22       Autor: Żaneta Frelkowska-Bujak


Bezpłatne konsultacje prawne w woj. Opolskim »
Stowarzyszenie Doradców Prawnych pragnie poinformować wszystkich z woj. Opolskiego i jego okolic, że już od dzisiaj mogą Państwo skorzystać z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez Naszego Członka.
2012-11-19       Autor: red


Kontrowersje dot. alimentacji dziecka pełnoletniego kontynuującego naukę »
W roku akademickim 2010/2011 w 460 szkołach wyższych kształciło się 1.841.252 Studentów, co stanowi 8. wynik na przełomie 20 lat. Rodzą się natomiast pytania kiedy rodzic może – a czasami wręcz powinien – zaprzestać alimentacji dziecka pełnoletniego, uczącego się.
2012-10-26       Autor: Żaneta Frelkowska-Bujak


Gowin a litera prawa »
- Prawo nie jest tworem boskim, tylko ludzkim. Każdy ma prawo zrobić krok wstecz i powiedzieć: litera prawa jest bez sensu, bo duch prawa, czy mądrość, wartości wyższego rzędu powiadają, że powinna istnieć inna regulacja - bronił ministra sprawiedliwości prof. Radosław Markowski. - W Polsce największe wynaturzenia w kształceniu są m.in. wśród prawników. Ktoś musi tym środowiskiem mocno potrząsnąć - dodał politolog.
2012-10-22       Autor: red


PROMOCJA - Legalis »
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na program Legalis skierowaną do Członków Stowarzyszenia Doradców Prawnych.
2012-10-17       Autor: red


Rząd przyjął rewolucyjny projekt nowelizacji procedury karnej »
Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji kodeksu postępowania karnego, opracowanego przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Karnego.
2012-10-13       Autor: TB


Śledztwo ws. korupcji w wymiarze sprawiedliwości jeszcze nie zakończone »
10 października PA poinformowała, iż wystąpi do Prokuratury Generalnej o wskazanie prokuratury, która poprowadziłaby postępowanie o ujawnienie tajemnicy państwowej. Tego dnia "Gazeta Polska Codziennie" w publikacji pt. "Seremet chroni kolegów przed prokuraturą" napisała, że "jedną z kluczowych postaci tej afery jest sędzia SN (...), dobry znajomy prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta". Gazeta podała także nazwiska sędziów, którzy - jej zdaniem - byli przedmiotem operacji specjalnej CBA o kryptonimie "Alfa".
 
2012-10-12       Autor: red

Pozostałe aktualności