Witamy w naszym serwsie

DZIENNIK www.doradcyprawni.org

Doradca Prawny - nowoczesny prawnik

Doradcy prawni to wolnorynkowi prawnicy. Oferują usługi prawnicze w rynkowych cenach. Nie informują jedynie o treści przepisów, które dziś każdy może znaleźć w internecie, ale wskazują Klientowi konkrente rozwiązanie problemu. Klienci cenią sobie wspołpracę z doradcami prawnymi. Liczba doradców dynamicznie rośnie: w 2005 roku wynosiła około 5 tysięcy, w 2011 roku - ponad 20 tysięcy.

Czytaj więcej »

AktualnościStowarzyszenie Doradców Prawnych przystąpiło do "Sieci My Obywatele" »
Sieć „My Obywatele” jest dobrowolnym porozumieniem niezależnych i wewnętrznie demokratycznych stowarzyszeń. Wyrażają one wolę, by niezależnie od różnic światopoglądowych wspierać się w szerzeniu kultury aktywności społecznej oraz zabiegach na rzecz systemowego zwiększania wpływu obywateli na decyzje publiczne.
2013-02-25       Autor: red


Piszą o Nas! »
Działalność Stowarzyszenia Doradców Prawnych została zauważona. Wzmianka o Nas ukazała się w "Nowości Dziennik Toruński".
2013-02-24       Autor: red


SDP podpisało Kartę Różnorodności »
Stowarzyszenie Doradców Prawnych zostało Sygnatariuszem Karty Róznorodności. Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa promowana przez Komisję Europejską.
2013-02-22       Autor: red


ISTNIEJE ALTERNATYWA DLA APLIKACJI - Po raz trzeci Trybunał Konstytucyjny odpowiedział koproracjom prawniczym »
Trybunał już dwukrotnie rozpatrywał przepisy dotyczące otwarcia w 2009 r. dostępu do zawodów prawniczych, z tym że wówczas zajmował się rozszerzeniem dostępu do zawodów: radcy prawnego i notariusza.
W wyroku z 12 marca 2012 r. (sygn. K 3/10) TK badał przepisy zwalniające z obowiązku zdawania egzaminu i odbycia aplikacji radcowskiej. Natomiast wcześniej, 30 listopada 2011 r. (sygn. K 1/10), oceniał przepisy zwalniające z odbycia aplikacji notarialnej. W obu wyrokach Trybunał orzekł, że otwarcie dostępu do zawodów radcy prawnego i notariusza było zgodne z konstytucją.
I tym razem TK uznał, że aplikacja nie jest jedyną drogą  do wykonywania pełnych usług prawniczych . Niestety na  alternatywny sposób wykonywania zawodu Prawnika przez magistra specjalistę z uprawnieniami do wystepowania przed sądami przyjdzie nam jeszcze poczekac. Planowana przez lata reforma zamieniła sie w karykaturalną wersję o nazwie deregulacja zawodów prawniczych. 
2013-02-12       Autor: red


Boni: możemy całkowicie zderegulować zbiórki publiczne »
Przedstawiłem organizacjom pozarządowym pomysł, aby zderegulować zbiórki publiczne - poinformował w czwartek minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Dodał, że organizacje na kolejnym spotkaniu za dwa tygodnie mają wyrazić opinię na ten temat.


2013-02-06       Autor: red


SN: brak członków Zarządu zgodnych z reprezentacją spółki powoduje nieważność procesu »
Kurator reprezentujący spółkę przed sądem nie jest jej organem i nie może występować w jej imieniu. A zatem brak właściwej reprezentacji spółki powoduje bezwzględną nieważność postępowania – orzekł Sąd Najwyższy.
2013-02-01       Autor: red


Nowości deregulacyjne »
3 stycznia 2013 roku odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do spraw rozpatrzenia projektów ustaw deregulacyjnych.
2013-01-13       Autor: red


Zawody prawnicze: Zmarnowany rok z pseudo deregulacją w tle »
Wykonywanie zawodu nie powinno być obowiązkowo związane z członkostwem w samorządzie. W ustawie przewidującej deregulację nie wspomniano o magistrze prawa ani o prawnikach z biznesu (prawnikach  "wewnętrznych " z angielska zwanych  "in-house), uprawnienia związane z dostępem do zawodów prawniczych otrzymują natomiast legislatorzy. 
2012-12-31       Autor: TB


WESOŁYCH ŚWIĄT!!! »

W tę Wigilijną noc, niech w Waszym domowym zaciszu, przy Wigilijnym stole,

Zapanuje miłość, poczucie radości oraz zgoda,

Niech rodzinne ciepło doda wam odwagi w nadchodzącym nowym roku,

Tak aby był jeszcze lepszy od bieżącego.


2012-12-24       Autor: red


NGO Master »
Pragniemy poinformować, że Stowarzyszenie Doradców Prawnych zostało zakwalifikowane do udziału w programie NGO Master.
2012-12-10       Autor: red

Pozostałe aktualności