Witamy w naszym serwsie

DZIENNIK www.doradcyprawni.org

Doradca Prawny - nowoczesny prawnik

Doradcy prawni to wolnorynkowi prawnicy. Oferują usługi prawnicze w rynkowych cenach. Nie informują jedynie o treści przepisów, które dziś każdy może znaleźć w internecie, ale wskazują Klientowi konkrente rozwiązanie problemu. Klienci cenią sobie wspołpracę z doradcami prawnymi. Liczba doradców dynamicznie rośnie: w 2005 roku wynosiła około 5 tysięcy, w 2011 roku - ponad 20 tysięcy.

Czytaj więcej »

AktualnościPrace nad projektem w MPiSP »
We wtorek 29 października 2013 roku Prezes Stowarzyszenia Doradców Prawnych wziął udział w konferencji organizowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w sprawie opracowania jednolitych standardów w dziedzinie świadczenia bezpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego. Zapraszamy do zapoznania się w dokumentem dot. przyczyn i potrzeb opracowania niniejszego projetu.
2013-11-03       Autor: red


Członkowie SDP piszą: Prawa niezresocjalizowanej jednostki w kontrze ochrony ogólnej »
Rozpoczynamy cykl publikacji artykułów napisanych przez Naszych Członków. W dniu dzisiejszym zapraszamy do lektury artykułu napisanego przez p. Michała Boczka - Naszego wieloletniego Członka. Serdecznie ZAPRASZAMY do nadsyłania swoich komentarzy oraz artykułów na adres redakcja@doradcyprawni.org.
2013-09-24       Autor: Michał Boczek


Deregulacja Zawodów Prawniczych: Ministrowi Gowinowi podrzucono kukułcze jajo! »
23 sierpnia 2013 roku to dzień wbicia kolejnego gwoździa do trumny, w której położono prawnika specjalistę. Ustawa szkodzi procesowi zmian. To propaganda informacyjna, jaką jest komunikat prasowy bez głębszej analizy ogłosiła, że oto następuje deregulacja zawodów prawniczych. Przypomina to najlepsze czasy, kiedy nadawało Radio Erewań - "na Placu Czerwonym rozdają rowery" -. Z poprawką, że nie na Placu Czerwonym, a na Arbacie, nie rowery, a zegarki i nie rozdają a kradną. I tak oto ministrowi Gowinowi w procesie jakże słusznej deregulacji zawodów podrzucono kukułcze jajo. 

 
2013-08-23       Autor: Tomasz Bujak


Szkoła Prawa Procesowego Ad Exemplum mec. Agaty Rewerskiej - zniżka dla członków »
Miło nam poinformawać o kolejnej 10% zniżce przygotowanej dla członków Stowarzyszenia Doradców Prawnych, skierowanej do osób pragnących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe a także dla osób planujących przystąpienie do końcowych egzaminów prawniczych (radcowskiego i adwokackiego) w oparciu o doświadczenie zawodowe – czyli bez odbycia aplikacji prawniczej.

2013-08-16       Autor: Zarząd


NOWA PROMOCJA DLA CZŁONKÓW »
Poszukujesz programu księgowego, sprzedażowo-magazynowego czy kadrowego? Spawdź rozwiązanie firmy LeftHand, która od 15 lat tworzy i sprzedaje oprogramowanie dla małych i średnich firm a także dla biur rachunkowych czy stowarzyszeń. Dla Członków SDP zniżka!
2013-07-12       Autor: red


Dyskusja o uprawnieniach magistrów prawa do postulacji w imieniu swoich klientów w sądach RP »
Art 6 ust.3 c. Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, definiującej prawo do rzetelnego procesu sądowego, która gwarantuje wolny wybór osoby świadczącej pomoc prawną. Nie ma tam żadnego słowa o monopolu adwokacko-radcowskim, gdyż byłby on w sprzeczności z powyższym przepisem 
2013-06-27       Autor: TvKB


Informacja dla członków Stowarzyszenia Doradców Prawnych dotycząca ubezpieczenia OC doradców prawnych »
Stowarzyszenie Doradców Prawnych przedłużyło okres obowiazywania promocji z AXA TUiR S.A. w sprawie  porozumienia dotyczącego ubezpieczenia członków Stowarzyszenia w zakresie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej związanej z wykonywaniem zawodu doradcy prawnego.
 
2013-06-18       Autor: red


Szkolenie Polski Fundraising dla SDP »
Stowarzyszenie Doradców Prawnych będzie uczestniczyło w szkoleniu Polski Fundraising - projekt finansowany ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy w ramach Funduszu Partnerskiego oraz zaangażowaniu PSF.
2013-06-18       Autor: red


SDP liderem wśród organizacji pozarządowych »
Karta Różnorodności w Polsce ma już 67 Sygnatariuszy, w tym 12 organizacji pozarządowych. Jednym z grona organizacji pozarządowych jest Nasze Stowarzyszenie, podpisując się pod postulatami Karty razem z takimi instytucjami jak Aviva, Bank BPH S.A., Danone, Grupa Orbis, Investus Capital S.A., KPMG, L’Oreal Polska, PGNiG, Polska Telefonia Cyfrowa S.A., Totalizator Sportowy sp. z o.o. czy Unilever.
2013-06-17       Autor: red


Nowe terminy bezpłatnych konsultacji prawnych w Warszawie »

Warszawa I

W związku z dużym zapotrzebowaniem na porady prawne, od 17 czerwca 2013 r. bezpłatne porady prawne odbywają się w dwóch termianch:

            1. w Poniedziałek w godzinach od 11:00 do 13:00           
            2. w Czwartek      w godzinach od 16:00 do 18:00
                    Prosimy o wcześniejszą rejestrację!
                       porada@doradcyprawni.org

2013-06-13       Autor: team SDP

Pozostałe aktualności