Jak założyć kancelarię doradcy
Założenie kancelarii doradcy prawnego nie różni się zasadniczo od rejestracji firmy działającej w innej branży. Działalność doradców podlega rygorom wolnego rynku i przepisom ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Każdy prawnik może swoją kancelarię zarejestrować i zgodnie z prawem wykonywać zawód. Adwokat czy radca prawny rejestrując swoją kancelarię stosuje identyczną procedurę. Doradcy prawni mogą - w odróżnieniu od adwokatów i radców - prowadzić działalność w dowolnej, prawem dopuszczalnej formie (np. w formie spółek kapitałowych).
Przedstawiamy szczegółowo etapy rejestracji indywidualnej działalności usługowej, której przedmiotem jest "doradztwo prawne". Po prawej stronie znajdują się przyciski ułożone kolejno i wyjaśniające poszczególne etapy rejestracji Kancelarii Doradcy Prawnego.
Uprawnienia zawodowe doradcy prawnego nie odbiegają zasadniczo od uprawnień zawodowych adwokata i są bardzo zbliżone do uprawnień radcy prawnego.
Doradcy prawni są uprawnieni:
1. bez żadnych ograniczeń świadczyć usługi doradztwa prawnego (w szczególności udzielać porad prawnych, sporządzać opinie prawne, opracowywać projekty aktów prawnych) - w tym zakresie uprawnienia zawodowe są tożsame z uprawnieniami zawodowymi adwokatów i radców prawnych;
2. zastępować klientów przed sądami i organami - uprawnienia te są ograniczone w porównaniu z radcami prawnymi i adwokatami (praktycznie wyjątek stanowią sprawy karne i karne skarbowe oraz sprawy odbywające się przed Sądem Najwyższym i Naczelnym Sądem Administracyjnym).
Dane kontaktowe
BANK PEKAO S.A. 27 1240 1037 1111 0010 1876 5880
Dziennik www.doradcyprawni.co
SIEDZIBA GŁÓWNA
Aleje Ujazdowskie 18 lok. 10
00-478 Warszawa
biuro@doradcyprawni.co
Rzecznik Prasowy SDP
Wojciech Gajos
kom: +48 504 263 959
e-mail: w.gajos@doradcyprawni.co
